» Dlaczego Tottenham nie zaszaleje na rynku transferowym?

dodał: sajmi14 dnia: 2017-05-24 10:33:40 komentarzy: 18

Douglas Costa, Isco, a ostatnio nawet Toni Kross - oto nazwiska łączone z Tottenhamem. Plotki związane z transferami największych gwiazd futbolu wywołują wśród niektórych fanów Spurs olbrzymią euforię i podekscytowanie. Och, jakże wielkie będzie ich rozczarowanie, gdy żaden zawodnik tak wielkiego kalibru nie pojawi się latem w północnym Londynie...

Pod względem sportowym - Tottenham jest jednym z najlepszych klubów w Anglii i aspiruje do miana jednego z gigantów w Europie. To nie podlega dyskusji. Pod względem finansowym - spójrzmy prawdzie w oczy - Koguty nie mają nawet co rywalizować z innymi zespołami, a świadom tego jest nawet Mauricio Pochettino.

Nie chodzi tu (jak wielu zapewne uważa) o skąpstwo ze strony Daniela Levy'ego. Problemem jest obecna zwariowana sytuacja na rynku transferowym. Real Madryt płacący 30 milionów za 16-letniego Viniciusa Juniora, Bournemouth oferujące 34-letniemu Defoe 130 tysięcy funtów tygodniówki (o zgrozo, więcej, niż Tottenham płaci któremukolwiek ze swoich zawodników!). Spurs muszą więc rywalizować nie tylko z większymi od siebie klubami, ale jak się okazuje, również z bogacącymi się "średniakami".

Jak podają liczne angielskie gazety - Manchester City, United czy Chelsea będą miały do wykorzystania nawet 200 milionów funtów. Tottenham, zakładając, że żaden z kluczowych zawodników nie odejdzie, nie będzie miał chociażby połowy takiego budżetu. Na pewno nie przy budowie nowego stadionu. Spurs w rywalizacji z największymi klubami stoją więc z góry na przegranej pozycji.

Sam Mauricio Pochettino, zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy Tottenham będzie musiał znaleźć sobie inne cele transferowe, odpowiedział:

- Tak, oczywiście, że tak. Wiecie lepiej niż ja, jak to działa. Jest to bardzo trudne. Ludzie mówią, że jeśli Tottenham gra w Lidze Mistrzów, to jest bardziej atrakcyjnym klubem. Tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze. Jeśli największym zawodnikom jakieś kluby oferują podwójnie wyższe pensje, to jak masz zamiar ich przekonać? Nie będę kłamał, takie są realia współczesnego futbolu.

Tottenhamowi już teraz grozi odpadnięcie z wyścigu o dwa długoterminowe cele transferowe. Obserwowany przez niemal rok Wilfried Zaha ma dostać propozycję nowego kontraktu od Crystal Palace, wobec którego będzie zarabiał 120 tysięcy tygodniowo. Ross Barkley, którego umowa wygasa za rok, jest natomiast wyceniany przez Everton na aż 50 milionów funtów. Koguty nawet w przypadku mniej znanych nazwisk przegrywają z innymi klubami - obserwowany Michael Keane jest już niemal dogadany z Manchesterem United, a Harry Maguire znalazł się na celowniku większości zespołów z Premier League.

Tottenham musi więc rozglądać się za nowymi zawodnikami w innych ligach. Jak niedawno podawało The Telegraph - Spurs są poważnie zainteresowane sprowadzeniem dwóch zawodników Ajaxu Amsterdam - Davy'ego Klaassena i Joel'a Veltmana. Klub z północnego Londynu obserwuje również 21-letniego napastnika Sampdorii - Patricka Schicka.

W letnim okienku transferowym na fajerwerki nie mamy więc co liczyć. Powiększenie i wprowadzenie nowej jakości na ławkę rezerwowych jest oczywiście bardzo ważne, jednak priorytet jest inny. Zatrzymanie w klubie kluczowych zawodników - taki cel przyświeca Mauricio Pochettino i Danielowi Levy'emu. Nie wiem, jak Wy, ale ja o sukcesie tego planu jestem niemal przekonany. Cieszmy się więc z tego, co mamy i nie wymagajmy cudów.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Rusek Wysłano: 26 maja 2017; 00:12

Wygląda na to że się żegna, a to oznacza, że jest po porozumieniu z Pochem. Cały sezon podejrzewałem, że tak to się zakończy, i choć wierzę, że Kieran go godnie zastąpi, to szkoda jednak. Yido! Byle by jednak poszedł gdzieś poza Anglię.

odpowiedz
Autor: Lachus Wysłano: 25 maja 2017; 17:40

Widzieliście Walkera na instagramie? :(

">odpowiedz
Autor: meloman84 Wysłano: 25 maja 2017; 11:48

Owszem, na szaleństwa nas nie stać...ale chyba nikt nie spodziewa się przyjścia Herrery, Isco itp.
Natomiast nie oszukujmy się w drugą stronę, zawodnicy tacy jak wspominani Tielemans, Klassen, czy też Cyprien, Sanson, Pellegrini, Rony Lopes a nawet Tolisso, Calhanoglu powinni być w naszym zasięgu. Mam nadzieję że w tym roku panowie Poch & Levy mają po prostu po kilka nazwisk na daną pozycję.

odpowiedz
Autor: KRIS Wysłano: 25 maja 2017; 11:12

>>Rusek napisał:
>>MUFC w LM. I dobrze. <br />
<br />
G r a t u l a c j e !

No właśnie. Kaleczyli cały sezon, irytowali swoją grą. I co ? Trzy trofea do gabloty wstawili...

odpowiedz
Autor: coys24 Wysłano: 25 maja 2017; 11:03

Powiedzmy sobie szczerze nas stać na szaleństwa na rynku, cała ligę stać. Tu są takie pieniądze, że w głowie sie nie mieści. Wystarczy spojrzeć na umowę ze Sky, ale na szczęście nie robimy tego i dlatego finansowo mega dobrze stoimy. Patrząc na obecna sytuacje i wstecz grube transfery nie sa dobre, ale wiadomo rynek winduje kosmiczne ceny, ale Komornik gdzieś wspomniał, to nie jest wielka sztuka trafić na Aldera czy Wanyame, którzy kosztowli kilkanaście milionów. Takie transfery sa dla nas najlepsze. Moim zdaniem powinnismy skupić sie na scoutingu, moze dzięki niemu nie będziemy przesypiać diamentów pokroju Tielemansa, który właśnie podpisał kontrakt z Monaco. Co do tekstu chcialbym sie odnieść do nazwisk. Chciałbym dwa, Klaassena i zdecydowanie Schicka.

odpowiedz
Autor: KAMOMEJA91 Wysłano: 25 maja 2017; 06:39

BPL 2016/2017
1. LM
2. LM
3. LM
4. LM
5. Arsenal
6. LM
Czy nie tak?

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 25 maja 2017; 06:38

Odpadliby oni i ktoś z dwójki Napoli
Sevilla to bylibyśmy w drugim koszyku. A tak, Napoli tego nie schrzani. Czy ja wiem czy dobrze że muly w LM? Zmienisz może zdanie jak będzie losowanie fazy grupowej.

odpowiedz
Autor: Rusek Wysłano: 25 maja 2017; 00:58

MUFC w LM. I dobrze.

G r a t u l a c j e !

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 24 maja 2017; 20:46

Teielemans oficjalnie w Monaco. Brawo my. Grajek z potencjałem poszedł za jakieś 20 kilka mln.

odpowiedz
Autor: sajmi14 Wysłano: 24 maja 2017; 19:12

Jeśli odebrałeś ten fragment tak, jakbym narzekał, że nie mamy 100 milionów do wydania, to od razu uprzedzam, że nie oto mi chodziło.

Po prostu wskazałem dysproporcję pomiędzy naszym budżetem, a finansami innych drużyn z Premier League ;)

">odpowiedz
Autor: Jablona Wysłano: 24 maja 2017; 18:43

Już zaczyna się narzekanie i samobiczowanie. Zgadzam się, że nie wydamy +50 mln na zawodnika, ale czy nam jest taki potrzebny?

Serio "chociażby połowę 200mln"?

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 24 maja 2017; 14:50

>>gornik napisał:
>>@Malko<br />
<br />
Po otwarciu nowego stadionu wejdziemy na wyższy poziom, przynajmniej ten finansowy.

Po spłaceniu chyba chciałeś napisać.

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 24 maja 2017; 14:44

Lachus jak na poważnie potraktujemy LM w tym roku (bo poprzedni sezon w LM chciał bym wymazać z pamięci) to będą grać całego sezonu jednym składem nie ugramy,,,,,

odpowiedz
Autor: Lachus Wysłano: 24 maja 2017; 14:39

Póki co musimy niestety atakować w zawodników pokroju właśnie Klaassena czy Veltmana i oczywiście nie mówię, że są to zawodnicy źli, wręcz przeciwnie, do naszego obecnego składu pasują bardzo dobrze, tylko pojawia się też pytanie za kogo mieliby grać, bo przecież wszyscy tak naprawdę grają na wysokim poziomie i każdego szkoda ;)

">odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 24 maja 2017; 14:33

Górnik Wiem i zdaję sobie sprawę z tego i biorę pod uwagę że mamy budowę stadionu na głowie ale..... za 5 mln funtów nie kupimy doświadczonego grajka a takich potrzebujemy chociażby z doświadczeniem na europejskich boiskach, na tę chwilę nie potrzebujemy takich zmian kadrowych jak np Live ale Dwóch doświadczonych grajków bym przywitał, takich którzy grali w LM i wiedzą co i jak ........

odpowiedz
Autor: gornik Wysłano: 24 maja 2017; 13:28

@Malko

Po otwarciu nowego stadionu wejdziemy na wyższy poziom, przynajmniej ten finansowy.

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 24 maja 2017; 13:26

z jednej strony rozumiem że kasa itp, ale z drugiej strony zrobiliśmy taki skok do przodu i myślę że powoli będziemy musieli iść z duchem(pieniędzy) czasu, bo wrócimy w to samo miejsce co kilka lat temu, oczywiście nie chodzi mi o to żeby w tym roku wydawać powyżej 100mln na transfery ale z roku na rok powinniśmy wchodzić na wyższy pułap, a nie ciągle być na tym samym poziome 40-30 mln, nie po to tyle chłopaki zasuwają aby po kilku latach strzelić sobie w kolano i wrócić do walki o 6-7 miejsce,,,,,,,

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 24 maja 2017; 12:02

Jak tam grupa Tottenhamu na facebooku? Pewnie w wielkiej rozpaczy że nie przyjdzie Kroos czy Lacazette na ławkę, nie?

odpowiedz