» Podsumowanie letniego okna transferowego Premier League

dodał: Gibki dnia: 2017-09-01 10:16:02 komentarzy: 17

Kluby angielskiej ekstraklasy podczas letniego okna transferowego wydały rekordowe 1,47 miliarda funtów. Czy wiesz, ile wydał Twój klub?

Całkowite wydatki tego roku przekroczyły wynik z zeszłego roku o 300 milionów funtów, co jest niemałym pobiciem ustawionego rekordu.

Manchester City wydał najwięcej pieniędzy tego lata, w sumie 217,3 milionów funtów – zaczynając od Kyle’a Walkera(50£ mln), następnie Benjamin Mendy(49,2£ mln), Danilo(26,9£ mln) i Ederson(34,7£ mln). Pomoc wzmocnili Bernardo Silva(43£ mln) i Douglas Luiz(10£ mln).

Chelsea przegoniła Manchester United w najwyższym łącznym rachunku w ostatnim dniu okna, w ostatniej chwili kupując Davide Zappacostę(23£ mln) i Danny’ego Drinkwatera(35£ mln). Wcześniej mistrz kraju ściągnął w swoje szeregi Antonio Rudigera(34£ mln), Tiemoue Bakayoko(40£ mln) i Alvaro Moratę(70£ mln). W sumie Chelsea wyadała 202 miliony funtów.Manchester United wydał 169,5 milionów funtów, wykonując przebojowe transfery Romelu Lukaku(90£ mln), Nemanję Matica(40£ mln) i Victora Lindelofa(39,5£ mln). Do tego doszedł Zlatan Ibrahimovic, aczkolwiek Manchester nic nie zapłacił za powtórne ściągnięcie zawodnika.

Źródło:http://www.skysports.com/football/news/11662/11015137/premier-league-transfers-how-much-did-your-club-spend

Kolejne w rankingu najwyższych sum wydatków należą do Evertonu(152,9£ mln), Liverpoolu(89,5£ mln) i Tottenhamu(61,4£ mln).

Dla kontrastu, Stoke wydało najmniej, bo tylko 25 milionów funtów, wydając 18£ milionów na Kevina Wimmera z Tottenhamu i Bruno Martins Indiego za 7 milionów funtów z Porto.

Przejście Lukaku z Evertonu do Manchesteru United jest najdroższym ruchem w Anglii, za nim jest Morata z Realu Madryt do Chelsea(70£ mln), Alexandre Lacazette z Olimpique Lyon do Arsenalu(52,7£ mln), Walker i Mendy kolejno z Tottenhamu i Monaco do Manchesteru City.

Aż 12 klubów ustanowiło rekordy transferowe, a są wśród nich: Arsenal, Bournemouth, Brighton, Burnley, Chelsea, Everton, Huddersfield, Liverpool, Southampton, Tottenham, Watford i West Ham.

Przychody ze sprzedaży:

Pomimo tego, że Everton znajduje się w czołówce zespołów, które wydały najwięcej, udało mu się również znaleźć na pierwszym miejscu przychodów ze sprzedanych zawodników, zyskując łącznie 109,75£ milionów, zarabiając głównie na transferze Lukaku. The Toffees zyskało 10,5£ mln na Deulofeu do Barcelony, 8£ mln na Cleverleyu do Watfordu, 1£ mln na Barrym do West Bromwich Albion.

Źródło:http://www.skysports.com/football/news/11662/11015137/premier-league-transfers-how-much-did-your-club-spend

Chelsea znajduje się zaraz za Evertonem, zarabiając 40£ mln za Matica, 20£ mln za Ake, 17£ mln za Cuadrado, 10£ mln za Begovica, 8,8£ mln za Traore, 7£ mln za Chalobaha i 6,2£ mln za Christiana Atsu.

Manchester City zainkasował łącznie 83,24£ mln, pozbywając się Kelechi Iheanacho(25£ mln), Wilfrieda Bony’ego(12£ mln), Enas Unalego(12£ mln), Aarona Mooya(10£ mln), Nolito(7,9£ mln), Fernando(5,64£ mln) i Aleksandara Kolarova(4,5£ mln). Jednakże zysk z tych transferów nie załagodził wydatków.

Inne kluby, które zarobiły ponad przeciętną sumę za transfery to Arsenal(70,5£ mln), Tottenham(68£ mln), Swansea(59£ mln) i Burnley(48,5£ mln).

Łączny bilans:

Manchester United względem przychodów i wydatków ma największą różnicę, ponieważ suma wynosi 160,5£ mln. Zyskali zaledwie 9£ mln ze sprzedaży.

Ich sąsiedzi, Manchester City, są na minusie 134,06£ mln, za nimi Chelsea(-93£ mln), Watford(-51,7£mln), Liverpool(-46,5£ mln) i Everton(-43,15£ mln).

Źródło:http://www.skysports.com/football/news/11662/11015137/premier-league-transfers-how-much-did-your-club-spend

Jedynie 5 klubów zarejestrowało zysk netto z transferów. Na ich czele znajduje się Swansea(+19,5£ mln). Co ciekawe, rywale z północnego Londynu: Tottenham i Arsenal, są w klasyfikacji klubów, które zarobiły więcej niż sprzedały. Kanonierzy zarobili 17,8£ mln sprzedając Alexa Oxlade-Chamberlaina(40£ mln), Wojciecha Szczęsnego(13,5£ mln), Gabriela(10£ mln) i Kierana Gibbsa(7£ mln), kupując Lacazette za 52,7£ mln w lipcu.

Koguty zarobiły 50£ mln na Walkerze i 18£ mln na Wimmerze, zaraz po tym wydając prawię całą tę kwotę na Davidsona Sancheza(38,4£ mln) i Serge Auriera(23£ mln). Stoke jest 11£ milionów na plusie, na końcu Burnley z 9£ milionami czystego zysku

Liczba transferów:

Everton, Watford i dwójka beniaminków Huddersfield i Brighton zaliczyły najwięcej transferów. Każdy z klubów przyjął w swoje szeregi po 13 zawodników, gdzie pierwszy z beniaminków zaliczył najwięcej wypożyczeń do klubu, bo aż 3.

Źródło:http://www.skysports.com/football/news/11662/11015137/premier-league-transfers-how-much-did-your-club-spend

Dla kontrastu, najmniej transferów w całej Premier League wykonał Arsenal, kupili jedynie Lacazette i na zasadzie wolnego transferu dołączył do nich Sead Kolasinac. Za Arsenalem, z 4 transferami każdy znajdują się: Manchester United, Liverpool, Crystal Palace, Bournemouth i Southampton.

Odejścia:

W temacie odejść, Chelsea pożegnała się aż z 43 zawodnikami, z których 29 wybrało się na wypożyczenia.

Źródło:http://www.skysports.com/football/news/11662/11015137/premier-league-transfers-how-much-did-your-club-spend

Następne są Manchester City(36), Everton(28), Swansea(24), Arsenal(22), Burnley i Liverpool(21) I Newcastle(20). Liczby te uwzględniają również wypożyczenia.

Southampton i Manchester United pożegnali się z najmniejszą liczbą graczy, bo tylko 12. Za nimi jest Watford(13), Bournemouth, Brighton i Leicester(14).

 

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Szary Wysłano: 8 września 2017; 09:44

Jeszcze ogarnijcie że mistrz i uczeń w jednym klubie. Soldado też tam jest. To ja nie wiem... chyba spadek będzie.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 8 września 2017; 09:39

Jancyn w Fenerbacze.

odpowiedz
Autor: wojtekgrabowski Wysłano: 6 września 2017; 09:41

>>Lachus napisał:
>>Wszystko super, tylko szkoda, że tak późno :/

Lepiej późno nisz wcale ;-)

">odpowiedz
Autor: Dżejkob Wysłano: 2 września 2017; 13:21

dzisiaj wieczorem (być może późnym) pierwszy (pierwszy z mam nadzieję 20) odcinek cyklu inny punkt widzenia, jeśli kogoś to interesuje ;)

">odpowiedz
Autor: semq Wysłano: 2 września 2017; 03:09

>>Lolo napisał:
>>Eriksen w formie
Niestety dla nas :(





">odpowiedz
Autor: Lolo Wysłano: 1 września 2017; 22:25

Eriksen w formie :-)

">odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 1 września 2017; 12:58

Okno na plus, tak to na tą chwilę przynajmniej wygląda, jak będzie - wyjdzie w praniu.

Generalnie zabrakło tylko kogoś do środka, tak jak to już ktoś pisał.

Llorente, ograny w PL, doświadczony, spokojnie może kilka lat pośmigać, jako że wiadomo, że pierwszym wyborem będzie Kane. To chyba najbardziej logiczny transfer.

Aurier, no powtórzę i się i zdanie większości na stronie, jak go Poch ułoży to będzie moim zdaniem najlepszy zawodnik w lidze na swojej pozycji.

Foyth, Sanchez, dajmy im pograć w PL, ciężko wyrokować na tą chwilę.

Wygląda to wszystko bardzo obiecująco i sensownie. Teraz na boisko to tylko przełożyć.

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 1 września 2017; 12:58

I przepraszam za błędy ale pisze z telefonu...

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 1 września 2017; 12:57

Ja też jestem jestem zadowolony z ruchów transferowych tylko faktycznie szkoda tego środkowego pomocnika że nic nie wypaliło, ale coś czuję że będzie nic w tym sezonie jak każdy z nowych wpasuje się do zespołu to damy radę w tym sezonie.... A tak odbiegając od tematu może jakieś wspólne oglądanie w najbliższym czasie? Wrocław Zielona góra???? Poznań???!

odpowiedz
Autor: Drakiur Wysłano: 1 września 2017; 12:49

>>kiriak napisał:
>>Arsenal: po dobrym początku: Lemar i Kolasinac

Lacazette nie Lemar


Poza tym pełna zgoda. Moga być największymi przegranymi tego sezonu.

odpowiedz
Autor: Lachus Wysłano: 1 września 2017; 12:43

Wszystko super, tylko szkoda, że tak późno :/

odpowiedz
Autor: kiriak Wysłano: 1 września 2017; 12:31

ja jestem zadowolony w 80%, nie chcę żadnych klasycznych skrzydłowych, bo oni w naszym systemie gry giną, zabrakło dla mnie kogoś do środka pola: Gomes, Barkley czy tam nawet Roberto.


Jesteśmy około 7mln na plusie:)

p.s.
Barkley będzie do wyjęcia za mniejsze pieniądze i raczej nie będzie chciał już grać w Chelsea po tym, co wczoraj odpalił;)

p.s. Chelsea mimo mistrzostwa musiała obejść się bez Llorente i Barkleya, Zapaccosta to też nie był ich pierwszy wybór. Drinkwater za 35 mln?! - dla mnie szaleństwo:)

p.s. Arsenal: po dobrym początku: Lemar i Kolasinac nie mają nikogo, do tego niezadowolonego Sancheza, który pójdzie za darmo (dobrze, że nie przeszedł teraz do City). Do tego odejścia...Lemar poza zasięgiem Arsenalu i Liverpoolu i to dla nas też dobra wiadomość:)

to tylko nasi lokalni rywale, ale oni naprawdę nie mają wszystkeigo na plusie, nie ma takich okienek



p.s.
Barkley będzie do wyjęcia za mniejsze pieniądze i raczej nie będzie chciał już grać w Chelsea po tym, co wczoraj odpalił;)

p.s. Chelsea mimo mistrzostwa musiała obejść się bez Llorente i Barkleya, Zapaccosta to też nie był ich pierwszy wybór. Drinkwater za 35 mln?! - dla mnie szaleństwo:)

p.s. Arsenal: po dobrym początku: Lemar i Kolasinac nie mają nikogo, do tego niezadowolonego Sancheza, który pójdzie za darmo (dobrze, że nie przeszedł teraz do City). Do tego odejścia...Lemar poza zasięgiem Arsenalu i Liverpoolu i to dla nas też dobra wiadomość:)

to tylko nasi lokalni rywale, ale oni naprawdę nie mają wszystkeigo na plusie, nie ma takich okienek">odpowiedz
Autor: Gibki Wysłano: 1 września 2017; 12:17

>>;Drakiur napisał:
>>Jeszcze sprzedaliśmy w tym oknie Bentaleba za jakieś 20 mln euro, ale tu go nie uwzględnili

Bo to chyba potraktowali, jakby już odszedł w zimę, bo w sumie wtedy info poszło o tym, że nie wróci. :)

rakiur napisał:
>>Jeszcze sprzedaliśmy w tym oknie Bentaleba za jakieś 20 mln euro, ale tu go nie uwzględnili

Bo to chyba potraktowali, jakby już odszedł w zimę, bo w sumie wtedy info poszło o tym, że nie wróci. :)
">odpowiedz
Autor: Drakiur Wysłano: 1 września 2017; 12:13

Jeszcze sprzedaliśmy w tym oknie Bentaleba za jakieś 20 mln euro, ale tu go nie uwzględnili

odpowiedz
Autor: darfer45 Wysłano: 1 września 2017; 11:49

Patrząc na całość okienka to można tylko żałować, że te transfery są teraz, a nie na początku. Gracze by mieli więcej czasu, żeby się zaaklimatyzować i wpasować w drużynę.

Co do Auriera też mam wątpliwości co do jego zachowania. Mam nadzieję, że w końcu dorósł i wyciągnie jakieś wnioski.

Cieszy to, że Poch dogaduje się z Levym. Chciał 5 zawodników i tylu dostał, a w dodatku zatrzymaliśmy wszystkich kluczowych zawodników.

odpowiedz
Autor: Underek Wysłano: 1 września 2017; 10:53

No i przede wszystkim, jesteśmy mocniejsi niż przed okienkiem.

odpowiedz
Autor: Underek Wysłano: 1 września 2017; 10:52

Okienko na duży plus
Foyth i Davinson niestety za późno, oni powinni przyjść wczesniej i się zgrywac
Llorente, jestem w szoku. Bardzo mądry i logiczny transfer, wierzyc się nie chce.
Aurier, Piłkarz z najwyższej półki ale... to nie przypadek ze z PSG go wypchneli. Atmosfera w naszej drużynie jest bardzo dobra, mam nadzieje ze Aurier jej nie rozwali. Oby Poche go okielznal.

Na minus brak sprzedazy Sissoko, ktory ewidentnie Pochowi nie pasuje i brak wypozyczenia Soldado.

odpowiedz