» Fernando Llorente i spółka zapewniają awans do ćwierćfinału!

dodał: sajmi14 dnia: 2018-02-28 19:46:44 komentarzy: 114

W rewanżowym meczu na Wembley Tottenham pewnie pokonuje Rochdale aż 6:1! Hattrickiem popisał się Fernando Llorente. W spotkaniu nie zabrakło jednak kontrowersji.

Szczególnie pierwsza połowa upłynęła pod pasmem błędów sędziowskich. Arbiter główny każdą, nawet najmniejszą decyzję konsultował z asystentami. Sędziujący mecz Paul Tierney często korzystał z usługi VAR, co przedłużało grę. Mimo tego, arbiter popełnił kilka rażących błędów. Sędzia najpierw nie uznał pierwszego gola strzelonego przez Tottenham, a kilka minut później podyktował rzut karny, przy którym faul popełniony został niemal dwa metry przed polem karnym. Jedenastki i tak nie wykorzystał jednak Heung-Min Son.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 po bramce Sona dla Tottenhamu i Humpryhsa dla Rochdale. Przebieg pierwszej części spotkania kompletnie nie zapowiadał tego, co wydarzyło się w drugiej połowie meczu.

Koguty od razu po wznowieniu gry rzuciły się na rywala. Już po dwóch minutach podopieczni Mauricio Pochettino objęli prowadzenie. Lucas Moura prostopadłym podaniem wyprowadził Fernando Llorente sam na sam z bramkarzem. Hiszpan przelobował golkipera i trafił do siatki Rochdale. Rezerwowy napastnik Tottenhamu zaledwie w trakcie kilkunastu minut zdobył jeszcze dwie bramki. Był to pierwszy hattrick Llorente w barwach Tottenhamu. 33-latek ma więc w obecnym sezonie łącznie 5 goli.

W dalszej części meczu Tottenham kontrolował przebieg gry i zdobył jeszcze dwie bramki. W 65' minucie Heung-Min Son strzelił do pustej bramki po podaniu od Erika Lameli. W samej końcówce spotkania debiutanckiego gola zdobył Kyle Walker-Peters.

Swoje kolejne spotkanie Tottenham rozegra już w sobotę, trzeciego marca. Rywalem Spurs na Wembley będzie Huddersfield Town. Natomiast równo za tydzień czeka nas rewanżowe spotkanie Ligii Mistrzów z Juventusem.