» Z piekła do nieba: Tottenham 3-1 Dnipro
-
Plotki transferowe - lato 2026
-
Ta ostatnia niedziela. Tottenham - Everton.
-
Koniec jest bliski. Chelsea - Tottenham.
- zobacz więcej wiadomości
Pierwsza część meczu w wykonaniu Kogutów bardzo słaba. Jedynym celnym strzałem popisał się z rzutu wolnego Eriksen, jednak bramkarz gości pewnie złapał piłkę. Pierwsza połowa była równie bezproduktywna dla Ukraińców.
Po zmianie stron szybką bramkę zdobyli piłkarze Dnipro. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił w 47. minucie Zozoula. Niecałe dziesięć minut później dobrze ze stałego fragmentu gry przymierzył Eriksen, dając tym samym nadzieję na awans. W 59. minucie czerwoną kartkę dostał Zozoula, który dał się sprowokować Janowi Vertonghenowi. W 65. minucie Emmanuel Adebayor wyprowadził Koguty na prowadzenie, a dwie minuty później dał gola trzeciego, którym ustanowił wynik meczu.
Warto dodać, że rywalem Tottenhamu w 1/8 finału będzie Benfica Lizbona, która wyeliminowała PAOK Saloniki.
Tottenham: Lloris; Naughton, Dawson, Vertonghen, Fryers; Dembele, Eriksen, Sandro (Bentaleb 76'), Townsend (Lennon 81'); Adebayor, Soldado (Kane 86')
Ławka: Friedel, Veljkovic, Bentaleb, Chadli, Lennon, Paulinho, Kane
Poza kadrą: Gomes, Kaboul, Rose, Walker, Chiriches, Capoue, Lamela,,
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Marzec zapowiada się ekscytująco. Można prosić o kalendarz
?
Mój błąd, Eriksen zanotował jedną asystę i to Fryer's popisał się długim podaniem do Togijczyka.
Comeback a'la z Manchesterem City z poprzedniego sezonu. Wielkie słowa uznania dla Eriksena za fantastyczny rzut wolny i asysty. Dla Ade, który znowu nas uratował i dla Llorisa, bo facet wyciągnął parę piłek. Pochwaliłbym też Fryers'a, bo grał dobrze. Może nie było go aż tak dużo w ofensywie, ale zagrał dobre spotkanie. Oczywiście Jasiu też nam bardzo pomógł. Świetna druga połowa, walkę było widać. Teraz czas na Benfikę.
To jest tak oczywiste, że aż nie trzeba o tym pisać
Eriksen dzisiaj był motorem napędowym i ta wygrana jest w sporej części jego zasługą.
Eriksen, Ade, Llloris, Dembele i może Vertonghen są obecnie zawodnikami klasy światowej i odstają umiejętnościami od reszty zespołu.
Nikt z was nie zwrócił uwagi na Eriksena. A dla mnie to był zawodnik meczu. W tych ciemnych czasach dla Tottenhamu widzę jednak światełko w tunelu. Jest nim Eriksen. To będzie mózg zespołu jak tylko będzie znał wszystkich na boisku na wylot. Każda akcja powinna przechodzić przez niego. Jest w nim coś co najbardziej cenie u piłkarzy znaczy inteligencja w grze i niesamowita technika. Dziś pól asysta do Soldado ( spalony). Gol z wolnego. Asysta do Adebayora.
A ja jestem zdania, że już ten nieuznany gol przez Soldado był bodźcem do odrobienia strat, bo piłkarze zaczęli od tamtego momentu niezłą ofensywę. Tak naprawdę trudno teraz ocenić na ile nam pomogła ta czerwona kartka. Do tamtego momentu było widać, że będziemy cisnąć ich tam mocno, aż do momentu jak nie zdobędziemy drugiej i trzeciej bramki.
Adebayor i Eriksen dziękujemyy !! ![]()
niezapominajmy tez o Janie który dał nam gre w przewadze !!
ok. czas na Benfice !!! COME ON SPURS <3
ja bym wpuścił Chadliego na skrzydło a Eriksena na środek !!!
Oficjalnie - nie przestaje oglądać meczów bo Nabil na ławce ![]()
denerwuje mnie tylko Eriksen na skrzydle, ale poza tym ok.