» Wygrywamy sparing z Milanem!

dodał: Guzik dnia: 2018-08-01 11:39:58 komentarzy: 13

Spotkanie z Milanem odbyło się o godzinie 2:35 na stadionie w Minneapolis w stanie Minnesota. Koguty pokonały Włochów 1:0.

Pierwszą groźną akcje w tym meczu wykonali mediolańczycy. Prawą stroną boiska pobiegł Kessie i zagrał do środka, Cutrone zdobył bramkę, ale została ona anulowana - faulował Eyomę.

W 12. minucie szybką akcją lewą stroną boiska odpowiedział Georgiou, ale jego dośrodkowanie bez problemu złapał Vorm.

W 14. minucie po prawej stronie boiska zakręcił Suso, i zewnętrzną częścią lewej stopy zagrał naprawdę bardzo dobre podanie, ale nie zdołał go przeciąć Cutrone.

Kolejna akcja to 18. minuta i długie zagranie z głębi boiska autorstwa Abate. Na szczęście do dobrze zagranej piłki wyszedł Vorm i zażegnał niebezpieczeństwo.

W 21. minucie ponownie pokazał się Suso. Dośrodkował mocno w pole karne, tam nie potrafili wybić piłki obrońcy Tottenhamu. Trafiła ona pod nogi Kessiego, ale ten uderzył z 14 metra nad bramką.

Kuriozalny błąd popełniła defensywa mediolańczyków w 26. minucie. Tottenham wyszedł wysokim pressingiem a Reina zagrał na krótko do obrońcy. Tam przycisnął Amos i piłka po odbiciu się od niego minimalnie minęła prawy słupek bramki.

W 27. minucie fenomenalną paradą popisał się Vorm. Piłkę po prawej stronie pola karnego otrzymał niepilnowany Suso, który jednak źle przyjął i trochę się wyrzucił. Zdołał jednak dośrodkować a tam mocny strzał głową oddał Cutrone.

W 44. minucie kolejną świetną akcję zmarnował Cutrone. Borini dośrodkował w pole karne, tam Włoch źle trafił w piłkę i nie zdołał umieścić jej w siatce. Znalazła się w rękach holenderskiego bramkarza Spurs.

Na gola przyszło czekać do drugiej połowy. W 47. minucie N'Koudou otrzymał piłkę na trzydziestym metrze, poholował do przodu i z piętnastego metra strzałem lewą nogą pokonał Donnarummę, który zmienił Reinę.

W 50. minucie za łatwo doszedł do pozycji strzeleckiej Calhanoglu. Turek jednym zwodem przełożył dwóch obrońców Tottenhamu i uderzył lewą nogą. Gazzaniga na posterunku.

Z lewej strony boiska do środka zszedł Borini, ale był faulowany i w 54. minucie do piłki ustawionej na około 22 metrze podszedł Calhanoglu. Uderzył nad murem, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki Gazzanigi.

W drugiej połowie to Tottenham był zdecydowanie aktywniejszy i w 75. minucie wysoki pressing po raz kolejny poskutkował. Donnarumma podał prosto pod nogi N'Koudou, Francuz oddał strzał z boku pola karnego, ale nie udało się wpisać drugi raz na listę strzelców.

Mecz z Milanem był dość wyrównany - w pierwszej połowie to mediolańczycy mieli więcej sytuacji, ale w drugiej Tottenham się obudził. 4 sierpnia Koguty zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny z Gironą a 11 sierpnia na St. James Park zmierzymy się z Newcastle już w ramach Premier League!

Tottenham 1:0 Milan

47' N'Koudou 1:0

Tottenham: Vorm (Gazzaniga) - Georgiou (Davies), Eyoma, Sanchez (Carter-Vickers), Walker-Peters - N'Koudou, Marsh (Aurier), Skipp, Amos - Lucas (Eriksen), Llorente (Son)

Milan: Reina (Donnarumma) - Calabria, Romagnoli, Musacchio, Abate - Calhanoglu, Locatelli, Kessie - Borini (Kalinic), Cutrone (Tsadjout), Suso (Halilovic)