» Pochettino krytykuje mentalność Tottenhamu.

dodał: Pacho dnia: 2019-03-10 01:30:58 komentarzy: 2

Mauricio Pochettino oskarżył swoich podopiecznych za nie potraktowanie poważnie drugiej połowy. W 5 minutach Spurs stracili 2 bramki i ostatecznie przegrali spotkanie 2:1. Wynik ten sprawił, że przed Tottenham wymagająca walka o pozycję, która zagwarantuje udział w następnej edycji Ligi Mistrzów.

- Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeśli nie walczymy z taką intensywnością jak w Lidze Mistrzów, będziemy borykać się z problemami.

- W rzeczywistości nie można grać tylko przez 45 minut. Jesteśmy przecież drużyną z Ligi Mistrzów, która dotarła do ćwierćfinału rozgrywek.

- Kiedy tracisz impet po 45 minutach, to sprawa mentalności. Daliśmy im pomoc. Jest to trudne zrozumieć dlaczego zmieniliśmy tak wiele w czasie od pierwszej do drugiej połowy.

- Jestem bardzo rozczarowany. Byliśmy lepsi w każdym aspekcie gry a na końcu przegrywamy mecz.

-Chodzi o rywalizowanie o coś więcej niż o pierwszą bramkę jeśli chcesz być kandydatem do wielkich rzeczy. Druga połowa nie została potraktowana w sposób poważny.

- Walczymy z wielkimi klubami. Mieliśmy wielką przepaść, witamy w rzeczywistości. Jesteśmy pod wielką presją jeśli chodzi o wygrywanie. To ogromne wyzwania dla nas.

Przed argentyńskim szkoleniowcem duże wyzwanie aby osiągnąć jak najlepszy wynik w tym sezonie. Sytuacja Kogutów nie jest jedynym jednak powodem do zmartwień dla kibiców tego klubu. Ze względu na sytuację w Realu Madryt, co jakiś czas pojawia się wątek pod tytułem „Pochettino w Realu". Legenda Espanyol'u Barcelona wypowiedziała takie oto słowa dla jednego z hiszpańskich dzienników:

- Z przyjemnością wróciłbym (do Hiszpanii) pewnego dnia by nadzorować markę piłki nożnej, która może wygrywać mecze i ekscytować ludzi.