» Kim jest Ryan Sessegnon?

dodał: sajmi14 dnia: 2017-06-01 21:56:30 komentarzy: 30

Tottenham od jakiegoś czasu wymieniany jest jako główny faworyt w walce o sprowadzenie Ryana Sessegnona. Sylwetkę zawodnika przybliżył wszystkim kibicom Ryan O'Donovan - dziennikarz zajmujący się sprawami Fulham FC.

Kilkoma słowami wstępu - Ryan Sessegnon to 17-letni Anglik występujący na pozycji lewego obrońcy w Fulham. W pierwszym zespole zadebiutował 16 sierpnia 2016 roku i od tego czasu wystąpił w 25 spotkaniach w Championship, w których zdobył 5 bramek i trzykrotnie asystował przy trafieniach kolegów z drużyny. Wraz z Fulham awansował do play-offów do Premier League, w których The Cottagers przegrali jednak z Reading.

Sessegnon dzięki swojej dobrej formie został wybrany do Najlepszej Jedenastki Sezonu w Chamionship (PFA Team of the Year). 17-latek przyciągnął uwagę największych angielskich klubów z Liverpoolem i Tottenhamem na czele. Jak podają liczne media - lewy obrońca bardziej zainteresowany jest transferem do Spurs, a The Reds pogodzili się z porażką i zrezygnowali ze sprowadzenia Anglika.

Oto, co do powiedzenia na temat lewego obrońcy miał Ryan O'Donovan:

- Sessegnon w swoim przełomowym sezonie był dla Fulham istną rewelacją. Odkąd zadebiutował z Leyton Orient rozwinął się z piłkarza akademii do podstawowego zawodnika pierwszej drużyny - nigdy nie widziałem czegoś takiego. Ryan z meczu na mecz grał coraz lepiej i na koniec sezonu wyglądał jak zawodnik, który z futbolem na tym poziomie związany jest przynajmniej od pięciu lat.

- Nikt by nie powiedział, że jeszcze rok temu grał w akademii. Zaliczył niesamowity postęp i teraz jego miejsce jest w dorosłym futbolu. Jest dojrzały i nie brak mu oleju w głowie. Wydaje się, jakby z seniorską drużyną związany był już od dłuższego czasu. Dobrze poradził sobie również z fizyczną stroną futbolu. Da się jednak zauważyć, że jest nieco wątły i musi popracować nad swoją posturą. Tego można się jednak spodziewać po 17-latku.

- Wydaje mi się, że jest gotowy na Premier League. Newcastle było w minionym sezonie topową drużyną, a on po prostu wyszedł na boisko na St' James Park i skradł całe show. Nie jestem jednak aż tak bardzo przekonany co do Ligi Mistrzów. Według mnie w tak młodym wieku nie poradzi sobie z grą sobota-środa-sobota.

- Dobrze radzi sobie z piłką przy nodze. Potrafi mijać rywali i zdobywać gole- robił tak w Championship mając zaledwie 16 lat. Ma bardzo dobrą mentalność i dobrze czyta grę. Może pełnić rolę lewego obrońcy, lub bardziej wysuniętego do przodu skrzydłowego. Ma oczywiście również słabsze strony. Widać braki w jego doświadczeniu. W meczu z Reading, gdy przebił się sam do przodu, zamiast poczekać na kolegów z drużyny, oddał słabiutki strzał prosto w bramkarza. Słabo radzi sobie w powietrzu, ale nadrabia to dobrym ustawieniem w obronie.

- Dzieciak naprawdę ma talent i pewnego dnia może zostać jednym z najlepszych angielskich zawodników. Sam fakt, że ma dopiero 17 lat jest szalony. Jeszcze przed osiągnięciem 20 lat może mieć na swoim koncie 100 występów w dorosłym futbolu. Naprawdę wierzę, że pewnego dnia zobaczymy go na samym szczycie.

- Sessegnon potrzebuje menadżera, który będzie działał w jak najlepszym jego interesie i pod tym względem Mauricio Pochettino przypomina Slavisa Jokanovica. Jego trener musi rozumieć, że Ryan jest wciąż bardzo młodym zawodnikiem, którego trzeba chronić i obserwować jego postępy. Właśnie tak jest z Jokanovicem i wydaje mi się, że tak samo będzie z Pochettino.

- Mógłby być dokładnie takim samym zawodnikiem jak Gareth Bale. Jokanovic już teraz zaczął przesuwać go bardziej do ataku i Sessegnon dosłownie zdemolował Newcastle na St' James Park. Gdy jest ustawiony wyżej, może się koncentrować na dryblingu i  na rajdach skrzydłem. Nie musi się przejmować miejscem zostawionym za sobą i grać zachowawczo. W Premier League, z lepszymi bocznymi obrońcami, zapewne będzie inaczej, jednak wyobrażam go sobie w przyszłości jako skrzydłowego.

- Nie podpisał jeszcze profesjonalnego kontraktu i ma zaledwie 17-lat. Nie oczekiwałbym więc za niego olbrzymich pieniędzy. Ma przed sobą jednak wielką przyszłość. Wydaje mi się, że Fulham zaakceptuje ofertę w okolicach 10 milionów funtów razem z dochodami z przyszłego transferu.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 22:42

Z Maroko. Przyjął na klatę w polu karnym i strzelił.

Teraz Sissoko z golem. Tutaj dostawił akurat.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 22:18

Holandia grała z jakimiś afrykańcami Janssen zagrał podobno gola strzelił nie wiem nie widziałem czy dostawił nogę czy coś ładniejszego.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 22:16

Faktycznie gościnnie ale prawdę powiedziawszy zacząłem kibicować Tottenhamowi od sezonu który właśnie za nami. Premier League od dłuższego czasu oglądam praktycznie poza ligą mistrzów jedyna liga jaką oglądam. Jako że zainteresowałem się tym klubem to znalazłem stronę z newsami i tym podobne.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 22:04

Niezłe jajca chłopaki. Francja gra teraz z Paragwajem i faktycznie Sissoko dostał powołanie, bo na ławie siedzi :))

">odpowiedz
Autor: Jablona (Online) Wysłano: 2 czerwca 2017; 21:51

Akurat ja to chciałbym kogoś doświadczonego i mówię to od długiego czasu.
No właśnie każdy ma też swojego kandydata, ale to gówno da, tak jak ja bym chciał Moutinho, ale cóż z tego skoro to nierealne.

I mam jeszcze pytanie do Ciebie Black, Ty jesteś kibicem Tottenhamu, bo jak tak czytam co piszesz to mi wychodzi, że gościnnie tu jesteś?

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 21:44

No bo tak to wygląda. Musimy liczyć na takie pokemony jak ten cały Under. Bo jakieś odpady z Realów i Barcelon do nas nie przyjdą. Tym bardziej że teoretycnzie to nam tylko ławka została do wzmocnienia, ale wiadomo, może ktoś odejdzie. Dla nas to pokemony z Turcji, Holandii itp. + zawodnicy okazje, czyli tacy którym się rok kontraktu ostał. Morata czy Isko to nie ta bajka. Chociaż Morata mówił kilka miech temu że Poczetino się z nim kontaktował czy coś takiego Rok temu znaczy.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 21:26

Dobra rozumiem to już nawet nie chodzi o ciebie bo masz prawo nie śledzić innych klubów i nikt cię do tego nie zmusza. Te zapytanie o potencjalnych nowych zawodników dla kogutów to pytanie do ogółu. Ja mogę wam napisać jakiegoś zawodnika godnego grania u boku Kanea Eriksena i tym podobnych ale jaki to ma sens jak i tak takie transfery są bez pokrycia i możecie w grach piłkarskich w trybie menager sobie zrobić co chcecie. Przykładowo była mowa o Isco zobaczcie sobie jego wartość na rynku i politykę transferową waszego łysego. Za Isco to by wybulili z 50 mln to by Pochettino musiał chyba organy sprzedać i pozastawiać co się da już tak zartując. Jak już jesteście gotowi na szrot to w sumie zawodnik z perspektywami na rozwój nie powinien wam wadzić. Albo dostaniecie jakiegoś bodajże islamskiego Dybale i będzie liczenie na to czy faktycznie jest to nowy Dybala.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 21:06

Ja ci powiem szczerze że mam wyjebane kto przyjdzie. Tylko czekam jakich nowych gówniaków Łysy kupi. Bo to się inaczej nie skończy. Czekam kto z 1 składu odejdzie. Nie mam żadnych nazwisk które bym chciał. Z prostej przyczyny, nie oglądam tyle piłki co kiedyś i nie orientuję się w piłkarzach. A zwłaszcza takich dostępnych dla Tottenhamu. Kładę knagę na kompilacje. Jancyn był ostatni przy którym się sugerowałem kompilką.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 21:02

Mają być rozsądne transfery a wymieniany jest Gameiro zmiennik dobry jak Kane kontuzja to było by raczej lepiej niż za Janssena ale za 30 mln bo raczej tyle za niego sobie odliczą to niezbyt zawodnik na 2 sezony dla mnie. A Morata czy Saul to zapomnijcie.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 20:54

Nie ma jakiejś zasady że nie można robić biznesu z rywalami w tym przypadku z inną drużyną z Londynu jakaś wymiana może to przesadny przykład nie zdziwił bym sie jak by Griezmann skończył w Realu Madryt od tego są negocjacje i przedstawienie warunków obu klubów i albo zielone światełko albo czerwone i kończy sie temat. Może mimo wszystko przesadziłem bo dla mnie jest to klasowy zawodnik ale reszta jak najbardziej realna.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 20:43

Lanzini realny? To na tej samej zasadzie jakby ktoś z arsenalu miałby do nas przejść.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 20:27

To ja nie wiem na jakie wy transfery czekacie niby piszecie że nie będzie szaleństwa na rynku transferowym mimo to oczekujecie że będą jakieś wzmocnienia na poziomie. Podałem zawodników osiągalnych dla tego klubu i myśle że Pochettino by dobrze ich wprowadził do drużyny nie ma co spodziewać sie wielkich nazwisk sami chcieliście wzmocnienia ławki i jeśli tacy zawodnicy nie są odpowiednim wzmocnieniem to jestem ciekaw jakie osiagalne nazwiska byś widział dla kogutów. Dostaniecie szrot jakieś Sissoko na ostatnią chwile przepłacone i skończy sie na tym samym co w poprzednim sezonie czyli będzie jedynie dobra wyjściowa jedenaska kilku młodych jak Lesniak Winks Onomah N'Koudou i będą te same zazalenia. Chyba po niewypale Janssena widze zle nastawienie na transfery z Holandii. Nie będzie Barkleyów czy Lemarów. Gdzieś nawet jakiś pismak rozpisał sie że chcą Daniego Alvesa naprawde bardzo realny transfer pisząc z sarkazmem.

odpowiedz
Autor: Jablona (Online) Wysłano: 2 czerwca 2017; 19:24

Black serio nie da się Ciebie czytać, mocno męczące to jest. W kółko to samo nie ma sensu czytać następnego Twojego komentarzu, bo jest w nim napisane to co w poprzednim.

Czy ktokolwiek nie docenia Eriksena?

Dolberg i Kluivert to w **** przereklamowani zawodnicy. Kluivert ciągnie karierę na tatuśku i tyle potrafi.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 16:23

Może wyjdzie na to że nie myślę trzeźwo ale taki zawodnik jak Lanzini z West Hamu dobry zawodnik z perspektywami na rozwój zasadniczo nie drogi ale wiadomo jak to jest z transferami dla mnie gość jest dość podobny do Lameli a Erik nie był dla mnie złym transferem tak samo można napisać że Gundogan w Man City to zły transfer bo kontuzję wieczne. Czy Ward Prowse na zmiennika nadał by się i kto wie może coś więcej. Ale jak takich transferów na takim poziomie nie możemy robić to tylko możemy szukać po kraju takich młodzików jak Alli przynajmniej klub jest w tym dobry. Ale jak stać nas na Sissoko za 35 mln to bania rozjebana. Jak już jest takie parcie na młodych to powinni już wysłać ludzi po Dolberga i Kluiverta.

odpowiedz
Autor: meloman84 Wysłano: 2 czerwca 2017; 14:58

Ciekawą osobą byłby Conti z atalanty, na plus że grywa tam po obu stronach

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 13:38

Taka gwiazda to w sumie Kane i dla mnie niedoceniony Eriksen i nie na jednego zawodnika bo nie o to tutaj chodzi. Przykładowo na 2 po 20 mln napastnika i obrońce bo pomoc myśle mają o ile są zdrowi to i pierwszy skład i zmienników a obrońca zawsze sie przyda zwłaszcza że polują na tych z kogutów no i zmiennik Kanea. Byly mecze że Kane nie miał swojego dnia a Pochettino bał sie wstawiać Janssena wcześniej niż 80 minuta tak że przydał by sie ktoś taki.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 13:14

A ty musisz zrozumieć że jak Łysy wyżydzi 50 mln za Walkera to nie będzie zaraz tego wszystkiego na jednego zawodnika dawał. Tottenham to biedaki. Oczywiście nas stać, ale robimy biedackie transfery. Ciągle słyszę to pierdolenie że Tottenhamowi potrzeba takiej typowej gwiazdy która pociąglnie ten klub wyżej. No tak, w pełni się zgadzam ale ***** za co? Za 30 mln i za tygodniówkę 120 tysięcy? Przecież to śmiech.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 13:09

Ja tam i tak nie jestem pewny co do Trippiera bo to nie jest mimo wszystko jeszcze sprawdzony gość ale mam nadzieje że poradzi sobie bo widać dobrze sie czuje w tym klubie granie sprawia mu radość mimo że zagrał naprawde nie wiele. Nie chodzi mi o to że mamy robić transfery niczym Guardiola co robi remont taki konkretny ale jakieś 30 mln wydać z głową na jakieś ciekawe wzmocnienia lub troche wiecej to już nie jest jakiś biedny klub bez przesady. Zwłaszcza że zarobi sie za transfer Walkera bo City stać to z 50 mln mają w portfelu jako drobne. Pochettino nie musi mieć takich finansów co Guardiola i Conte by wzmocniać team choć nie wiem kto odpowiada za transfer Sissoko.

odpowiedz
Autor: meloman84 Wysłano: 2 czerwca 2017; 11:04

>>Komornik napisał:
>>A widzicie kogoś na zmiennika Trippiera? Nie mówicie o Walkerze-Petersie, bo ten to pewnie skończy jak Fredericks. Mówię o konkretnym zmienniku. Jest ktoś taki?

https://youtu.be/Ons3L0p1q7c

może on ?

odpowiedz
Autor: Rooster87 Wysłano: 2 czerwca 2017; 10:59

* odpowiednika Daviesa na prawą stronę, rzecz jasna

odpowiedz
Autor: Rooster87 Wysłano: 2 czerwca 2017; 10:59

Dlatego w przypadku sprzedaży Walkera klub będzie musiał poszukać takiego odpowiednika Daviesa na lewą stronę (bo o równorzędnego zawodnika, który na dzień dobry pogodzi się z ławką, będzie ciężko).

Davies na stałe na lewej - czemu nie? On naprawdę poprawił umiejętności. Nie wiemy także jak się będzie prezentował Rose po tej długiej kontuzji. No i gdyby przyszedł murzynek z Fullham, to lewa strona jeszcze bardziej się wzbogaci.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 10:27

A widzicie kogoś na zmiennika Trippiera? Nie mówicie o Walkerze-Petersie, bo ten to pewnie skończy jak Fredericks. Mówię o konkretnym zmienniku. Jest ktoś taki?

odpowiedz
Autor: Drakiur Wysłano: 2 czerwca 2017; 10:05

Davies grał non stop od stycznia i tak naprawdę dał dupy tylko na Anfield.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 09:51

Ja też się nie boję o Trippiera. No ja nie potrafię sobie przypomnieć momentu w którym on dał dupy. Nie było takowego. Tylko tu jest teraz taka sprawa. Bo do tej pory mieliśmy ten komfort świadomości że jak nie Walker to ten świetny Trippier jest w zanadrzu. A przykładowo odchodzi Walker i w hierarchii podskakuje Tripier. A kto zastapi jego jeśli on nie będzie w stanie grać? Prawdopodobieństwo tego że będzie taka przepaść między pierwszym wyborem a rezerwą będzie jak na lewej. No i też nie rozumiem przymierzania Sesenią na prawą. Bo tak z czego wyczytuję to takie wnioski wyciągam. Czaicie Rose żeby odszedł i nagle regularnie miałby grać Davies? Ja nie bardzo. Nie wiem czy wtedy będziemy tak efektywnie grać na 3 środkowych obrońców gdyby on się stałm podstawowym zawodnikiem

odpowiedz
Autor: Rooster87 Wysłano: 2 czerwca 2017; 09:45

Szczerze, to trochę nie nadążam za tym gloryfikowaniem Walkera. Owszem, to bardzo dobry zawodnik, za Mauricio to już w ogóle osiągnął wysoki poziom, ale zapomnieliście już, że Kyle też ma parę baboli na sumieniu? Że zdarzały mu się zachowania - po prostu - głupie? Nie przypominam sobie, żeby Trippier takowe miał. Owszem, należy założyć, że gdyby rozegrał tyle minut co Walker, to i prawdopodobieństwo błędów byłoby większe, ale póki co Kieran wydaje mi się zawodnikiem, przede wszystkim, bardziej inteligentnym. Nie boję się go w pierwszym składzie, a wręcz przeciwnie - kto wie, jakie jeszcze rezerwy drzemią w tym chłopaku.

Co innego obsada lewej strony, tutaj dystans między Rosem a Daviesem jest większy, chociaż Ben, jak już regularnie pograł, też zaczął i asystować, i strzelać gole.

odpowiedz
Autor: Komornik Wysłano: 2 czerwca 2017; 07:52

>>Black napisał:
>>Jak by Walker i Rose odeszli z Tottenhamu to trzeba rozbić bank i kupić jakiegoś choć by jednego konkretnego obrońcę. Wiem jak działa ten klub

Łysy, widzisz i nie grzmisz.

Dlaczego Trippier ma mało występów, no zastanówmy się dlaczego? Jeszcze się zastanawiać czy Trippier jest godnym zastępcą Walkera. Jak każdy wie że PO to była najlepiej obsadzona pozycja po bramkarzu wliczając rezerwy. Wiecie, ja naprawdę próbuję nie zwracać uwagi, ale nie potrafię.

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 2 czerwca 2017; 01:36

Nie jestem pewny co do Trippiera niby miał świetny koniec sezonu ale przy innych zawodnikach ilość jego wystepów wygląda słabo i nie wiem jak sprawdzi sie w roli już takiego pewniaka w składzie jak Walker. Pochettino trafił z jego formą ale czy ja wiem czy już nazywać go następcą Walkera a i tak transfer obrońcy by sie przydał. Ten młodzik to też nic pewnego wypali w większym klubie niż Fullham czy nie to też ciężko sie wypowiadać. Plus to że napewno Wimmer odejdzie bądź zostanie wypożyczony.

odpowiedz
Autor: nnaderowy Wysłano: 2 czerwca 2017; 01:21

Moim zdaniem Walker odchodzi, Rose nie. Sessegnon nie znam, ale jeżeli zdolny to zapraszamy, bo do wyjęcia będzie za relatywnie małe pieniądze, a Maurycy już pokazał, że na rękę do takich młodych, nieopierzonych

odpowiedz
Autor: outsidethebox Wysłano: 1 czerwca 2017; 22:39

Trippier?

odpowiedz
Autor: Black Wysłano: 1 czerwca 2017; 22:06

Jak by Walker i Rose odeszli z Tottenhamu to trzeba rozbić bank i kupić jakiegoś choć by jednego konkretnego obrońcę. Wiem jak działa ten klub i ile wydaje ale to są dla mnie ikony kogutów. Może trochę przesadzam ale jakoś nie widzę tego klubu bez nich tak że trzeba było by to jakoś załatać. Jeśli ci dwaj panowie odejdą i klub nie wzmocni się na te pozycje za pieniądze za nich bo tanio ich nie sprzedadzą to myślę że następny sezon może być na prawdę kiepski.

odpowiedz