» Czy Daniel Levy popełnił błąd?

dodał: MalocchioZD dnia: 2014-02-25 17:42:16 komentarzy: 3

Nie ustają spekulacje oraz oceny co do ostatniej polityki prowadzonej wewnątrz klubu. Daniel Levy stara się nieustannie tonować nieprzychylne opinie pojawiające się w ostatnim czasie z dużą częstotliwością. W swoim zwyczaju odrzuca wszystkie wątpliwości dotyczące zarzucanych mu błędów oraz uchybień. Stanowczo przekonuje, iż w żadnym wypadku klub nie może uprawiać hazardowej ruletki, budżet powinien zawsze się równoważyć, za nic nie należy dopuszczać do finansowania drużyny ponad stan. Każdy budżet powinien mieć określone sztywne ramy, których przekraczania nic nie uzasadnia.

Jednak ostatniego lata pojawił się niewątpliwie aspekt żyłki hazardzisty. Levy utrzymuje, iż jedyną możliwością zatrzymania Garetha Bale w klubie był ubiegłoroczny awans do edycji Ligi Mistrzów. Jak się to skończyło, wszyscy niestety doskonale pamiętamy. W tej sytuacji próbą pójścia do przodu było reinwestowanie środków uzyskanych ze sprzedaży gracza do Madrytu. Wzmocnienie siły drużyny poprzez zakup kilku równie wartościowych zawodników było celem nadrzędnym. Jak wiemy, pojawiła się spora grupa nowych graczy, czy siła zespołu relatywnie wzrosła? Czy jesteśmy co najmniej w tym samym miejscu , co w roku ubiegłym? Zespól w założeniu miał być mocniejszy, ale jeśli słyszymy o tym cały czas , wręcz podaję się to jako usprawiedliwienie, zaczyna mieć to w chwili obecnej marginalne znaczenie.

Zespół miał być mocniejszy, silniejszy, miał strzelać sporo bramek, do tej pory ten pożądany system nie zadziałał. Został zakupiony seryjny strzelec, który w założeniu miał dostawać mnóstwo piłek, co byłoby zamieniane automatycznie na bramki. Niestety , to nie działa, a dodatkowo teraz poddajemy go ciągłej presji oraz mówimy o coraz większym braku zaufania, co do jego formy oraz umiejętności. Podpisanie umów z nowymi zawodnikami nie powinno być błędem, tak samo uznanie na początku sezonu, iż AVB jako główny trener sobie z tym zadaniem nie poradzi. Miał do dyspozycji wszystkich nowych zawodników przed rozpoczęciem sezonu, był okres do wypracowania schematów.

Czy błędem było wyznaczenie Tima Scherwooda zamiast Glenna Hoddle na nowego trenera ? Hoddle powtarzał publicznie, iż z przyjemnością przejmie zespół po AVB, podkreślał niejednokrotnie wartość oraz klasę zespołu, z którym chciałby pracować w dłuższej perspektywie czasowej,w końcu był trenerem kręgów reprezentacji narodowej. Jednakże wizje pracy Tima oraz Glenna były zupełnie odmienne, w tym wszystkim należało podjąć szybką decyzję. Nie graliśmy w tym sezonie w Lidze Mistrzów, każdy sezon jest niezmiennie budowany zawsze od początku, ambicje klubu muszą zostać odłożone w czasie, a decyzję należy podjąć prawie natychmiast. Tim dostał swoją szansę , aby pokazać, czy jego wizja pracy ma szansę zrealizować się w dłuższej perspektywie. Dla Tima było to jak wygranie losu na loterii, mógł pokazać, czy bycie cały czas drugim trenerem go satysfakcjonuje, czy ma ambicje osiągnąć coś więcej na własny rachunek? Główną przesłanką za Timem była niewątpliwie jego dotychczasowa praca w młodzieżowej akademii. Czy liczono na powiew świeżości? Czy może Hoddle jako doświadczony trener byłby na teraz bardziej oczywistym wyborem?

Levy wybrał budowę zespołu z zaplanowaną projekcją na przyszłość , z dużymi wydatkami, wydatkami mieszczącymi się w ramach budżetu, ale też spowodowanymi stratą największej gwiazdy zespołu. Czy podjął zbyt duże ryzyko? To wszystko ma teraz wpływ na bieżące postrzeganie sytuacji zespołu.
Równanie jest dość proste, czy odbudowa przyniesie lata sukcesów w najbliższej przyszłości? Czy może za wszelką cenę należało zatrzymać kluczowych graczy ostatniego okresu oraz zostawić doświadczonego trenera? Czy też nowa budowa autorskiego Tottenhamu nastąpi wraz z końcem obecnego sezonu? Czy Levy popełnił aż nadto widoczny błąd?

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Lukaśiński Wysłano: 26 lutego 2014; 19:51

Jedyny blad to wlasnie zwolnienie Redknappa.

odpowiedz
Autor: Damian89 Wysłano: 25 lutego 2014; 19:56

Popełnił błąd zwalniając Redknappa

odpowiedz
Autor: malko2311 Wysłano: 25 lutego 2014; 19:14

świetny artykuł, brawa dla Autora...

odpowiedz
Sonda serwisowa

Jak oceniasz zatrudnienie Jose Mourinho w miejsce Mauricio Pochettino?pokaż wyniki
Zawodnik meczu
Tottenham-Sheffield
Lo Celso

7/10
Gole: 0
Asysty: 0
stat4u
Statystyki serwisu

Najnowszy użytkownik: 4lydiac8285rh7
Strona istnieje od: 2610 dni
Użytkowników online: 0
Gości online: 20
Newsów: 6112
Lista online:

Partnerzy
serwisu
  • Tottenham3
  • Tottenham3
  • best gol
  • Gadżety Tottenham

Fatal error: Cannot use [] for reading in /home/tottenha/public_html/95afa876a3ed293bab71e1a1a81136db/SeoPilotClient.php(394) : runtime-created function on line 18