» Wszystko dobrze się skończyło: Borussia 1-2 Tottenham

dodał: Wojciech Misiak dnia: 2017-11-21 22:40:23 komentarzy: 7

Świadkami bardzo ciekawego spotkania byli fani zgromadzeni na Signal Iduna Park. Mimo że Borussia Dortmund prowadziła do przerwy 1-0, to po zmianie stron Koguty odpowiedziały w najlepszy możliwy sposób, strzelając dwie bramki, które dały zwycięstwo 2-1. W tej sytuacji wyjście z grupy z pierwszego miejsca jest bardzo blisko. Do pełni szczęścia wystarczy nie przegrać z Apoelem na Wembley.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po stronie Tottenhamu szansę zdobycia bramki miał Son, jednak jego uderzenia skutecznie bronił golkiper Dortmundu. W 31. minucie koronkową akcję środkiem boiska przeprowadzili gospodarze. Cudowną asystę piętą zaliczył Yarmolenko, a Aubameyang pewnie pokonał Llorisa.

Po zmianie stron obraz meczu uległ zmianie na korzyść Spurs. Borussia nie stwarzała większego zagrożenia, podczas gdy podopieczni Pochettino raz po raz zagrażali bramce Buerkiego. W 49. minucie - po podaniu Alliego - bramkę z szesnastu metrów zdobył niezawodny w Lidze Mistrzów Harry Kane. Tottenham nadal napierał, co przyniosło efekt na kwadrans prze końcem. Kolejną asystę zanotował Alli, a Son pięknym strzałem pokonał rywala.

Real Madryt pokonał Apoel 6-0, co jednak w obliczu wyniku w Niemczech nie ma dla Spurs większego znaczenia.

Tottenham: Lloris - Aurier, Dier, Sanchez, Vertonghen, Rose - Winks, Eriksen - Son, Alli - Kane