» WHU - Spurs U18 1:0

dodał: MalocchioZD dnia: 2016-08-20 14:52:35 komentarzy: 1

Już w drugiej kolejce ligowej nowej kampanii czekało na nas pierwsze derbowe starcie. Niewątpliwie potyczka z rywalem ze wschodniego Londynu gwarantowała w sobotnie południe sporą dawkę emocji oraz adrenaliny. Derbowa otoczka spotkania wyczuwalna jest na każdym poziomie oraz w każdym roczniku podczas bezpośrednich konfrontacji. W ostatnim sezonie nasi rywale zaprezentowali się nieco lepiej od naszego rocznika, w końcowym rozrachunku zajęli ósmą pozycję. Obecne rozgrywki zaczęli podobnie jak Młode Koguty od zwycięstwa wygrywając na wyjeździe z Reading 0:2. Nasz rocznik zbudowany rozbiciem w puch ekipy Southampton z pewnością chciał powalczyć dzisiaj o punkty, a i z pewnością stać nas było na zgarnięcie pełnej puli.
Po raz pierwszy w szerokim składzie rocznika znalazł się młody pomocnik z rocznika U16 Paris Maghoma. A więc, Little Heath Sports Centre godz.12.00 - zaczynamy.

Jak to bywa w tak prestiżowych pojedynkach od początku obydwa zespoły wzajemnie badały swoje siły oraz dyspozycję dnia. Na nieszczęście dla nas szybciej w spotkanie weszli gospodarze, w 17 min zakotłowało się pod bramką Austina, ostatecznie dobijając wcześniejsze uderzenie uzyskali oni prowadzenie za sprawą Lewisa. Po 20 min nastapiła zdecydowana poprawa płynności gry po naszej stronie, mieliśmy możliwości doprowadzenia do remisu. Nie moglismy jednak zapominać, iż Młoty to grożna drużyna, czego dali nam przykład tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Szybka kontra, faul Dinzeyi, i w 44 min WHU wykonuje jedenastkę. Jednak karny to jeszcze nie bramka, co udowodnił Brandon Austin efektownie broniąc strzał Kempa. Do przerwy byliśmy na minusie, jednak końcowy wynik spotkania pozostawał jak najbardziej w dalszym ciągu sprawą otwartą. Od początku drugiej części gospodarze głęboko cofnęli się do defensywy, ich plan był dość jasny, zatrzymać Koguty oraz utrzymać prowadzenie każdym możliwym sposobem. Taktyka okazała się do bólu skuteczna. Młode Koguty praktycznie nie wychodziły w tej części z połowy gospodarzy, zabrakło jednak efektu w postaci wyrównania stanu spotkania. Pierwsze derby za nami, wracamy bez punktów, ale z gry możemy być umiarkowanie zadowoleni. Drużyna ma potencjał, liczę, iż za tydzień szybko sobie odbijemy dzisiejszą stratę punktową.

Na pocieszenie pozostaje nam fakt, iż w równolegle rozgrywanym spotkaniu nasz rocznik U16 pokonał WHU 4:1.

W następną sobotę (27.08) zagramy u siebie z Aston Villa, zdecydowanie będzie to pojedynek z gatunku wygrana to nasz obowiązek.

1:0 Lewis (17)

Spurs U18: Austin, Eyoma, Tsaroulla, Marsh (c), Mukena(Omolabi 84), Dinzeyi, Shashoua, Oakley-Boothe, Griffiths, Duncan(P Maghoma 60), Bennetts(Oteh 60)
Subs (not used): Brown, Freeman (GK)