» Ryan Mason kończy piłkarską karierę

dodał: Damian Konwent dnia: 2018-02-13 12:41:22 komentarzy: 12

Były gracz Tottenhamu, Ryan Mason zostały zmuszony do zakończenia kariery piłkarskiej z powodu urazu głowy, którego doznał w styczniu, zeszłego roku.

Mason doznał złamania czaszki w starciu z Garym Cahillem podczas meczu na Stamford Bridge pomiędzy Hull City, a Chelsea w zeszłym roku. Anglik od tamtej pory nie rozegrał ani jednego spotkania. Pomocnik przez długi czas pracował nad powrotem, jednak wycofał się po konsultacji z lekarzem.

Mason zanotował w sumie 69 występów w Premier League po wejściu do pierwszego składu Tottenhamu w 2014 roku, po tym jak otrzymał prawdziwą szansę od nowego wówczas trenera Spurs, Mauricio Pochettino. 2 lata później podpisał umowę z Hull City.

W oświadczeniu 26-latek powiedział: Mogę potwierdzić, że po otrzymaniu specjalistycznej porady medycznej muszę zrezygnować z grania na profesjonalnym poziomie.

- Robiłem wszystko, aby móc wrócić na boisko, jednak po zasięgnięciu fachowej opinii medycznej nie mam wyjścia i muszę przejść na emeryturę z powodu ryzyka związanego z moją kontuzją.

- Jestem i zawsze będę wdzięczny wszystkim, którzy pomogli mi w leczeniu urazu, który stanowił zagrożenie dla mojego życia przed rokiem.

- Jestem bardzo dumny z tego, ile szczebli pokonałem, by znaleźć się w miejscu którym byłem, by grać w klubie, który kocham, mieć ten honor i grać w opasce kapitana drużyny, która napełnia mnie ogromną dumą. Dziękuję wszystkim kolegom z zespołu, z którymi grałem przez te wszystkie lata.

- Reprezentowanie mojego kraju to był wielki zaszczyt, którego nikt nigdy mi nie może odebrać i coś, z czego jestem bardzo dumny.

- Wycofuję się z gry z podniesioną głową, robiąc wszystko co w mojej mocy w ciągu ostatnich 13 miesięcy, aby dać z siebie jak najwięcej, by mieć szansę powrotu na plac gry.

Oświadczenie na oficjalnej stronie Hull brzmiało: Ryan chciałby nagrać swoje podziękowania dla wszystkich, którzy wspomogli jego powrót do zdrowia. Jest bardzo wdzięczny za wsparcie i współczucie, które było okazywane mu w ciągu ostatniego roku.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Lachus Wysłano: 13 lutego 2018; 20:43

Najsmutniejsza wiadomość ostatniego czasu. Też go uwielbiałem :(

">odpowiedz
Autor: Lolo Wysłano: 13 lutego 2018; 19:43

:(

">odpowiedz
Autor: triangleefiks Wysłano: 13 lutego 2018; 19:04

Ja mam łzy w oczach, uwielbiałem go jako człowieka

odpowiedz
Autor: Spurs Wysłano: 13 lutego 2018; 17:50

ehhh,no cóz Dziękuje za wszystko Ryan,zdrowia!

odpowiedz
Autor: RedJakow Wysłano: 13 lutego 2018; 15:41

Szkoda gościa, koniec kariery przez kontuzje to najgorsza rzecz jaka może być dla piłkarza, Nawet największym wrogom bym tego nie życzył.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 lutego 2018; 15:28

Jakoś nie przypominam sobie żeby nasi komukolwiek zniszczyli karierę swoją brutalnością. Jedna sytuacja którą pamiętam to Muamba pare lat temu, ale on sam z siebie zasłabł nikt mu nie pomagał. Chory na serce był i też skończył kariere. Alonso pod wpływem alkoholu spowodował wypadek w którym zmarła jedna osoba i nawet nie poniosł konsekwencji. To jest ***** kpina

odpowiedz
Autor: Damian Konwent Wysłano: 13 lutego 2018; 14:47

A ja podejrzewam, że Tottenham doceni go i nie zostawi tak po prostu. Stawiam, że znajdzie się w jakimś sztabie, czy zostanie specjalistą ds. jakiś w klubie :)

">odpowiedz
Autor: Jablona Wysłano: 13 lutego 2018; 14:33

Dodam jeszcze, że klub powinien przygotować cos na najbliższe spotkanie czy to w LM czy PL. Nie wiem jakieś podziękowania czy coa w tym stylu.

odpowiedz
Autor: Jablona Wysłano: 13 lutego 2018; 14:32

>>Underek napisał:
>>Bardzo mi się przykro zrobiło. Nie był piłkarzem na miare Spurs, ale zawsze się starał i wydawal się być fajnym gosciem.

Mnie też się strasznie smutno zrobiło. Tak bardzo go lubiłem, a teraz po tej wypowiedzi widać, że naprawdę Tottenham dazyl ogromnym uczuciem. Szkoda, że tacy piłkarze nie są doceniani w profesjonalnej piłce.
Najwazniejsze, że żyje i jest w miarę zdrowy. Mam nadzieje, ze ma jakiś plan B na życie.
Zdrowia Ryan! COYS.

odpowiedz
Autor: Underek Wysłano: 13 lutego 2018; 13:55

Bardzo mi się przykro zrobiło. Nie był piłkarzem na miare Spurs, ale zawsze się starał i wydawal się być fajnym gosciem.

odpowiedz
Autor: Szary Wysłano: 13 lutego 2018; 13:23

chelsea jaki to jest skurwiały klub. Ne dość że morderców mają w klubie to jeszcze takich co kariery niszczą. TFU bydlaki

odpowiedz