» Raport z wypożyczeń: Sezon 2017/18

dodał: Gibki dnia: 2018-05-24 21:36:56 komentarzy: 6

Klubowe rozgrywki już za nami. Nadchodzi czas na futbol reprezentacyjny, bo już czternastego czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Rosji. Z zakończeniem sezonu klubowego wiąże się również otwarcie rynku transferowego. Oznacza to, że pewni piłkarze klub opuszczą, a inni do niego dołączą. My skupimy się natomiast na piłkarzach, którzy do niego wracają: z tarczą, lub na tarczy. Zapraszamy na raport z wypożyczeń.

Raport ułożony jest w kolejności czasowo chronologicznej – począwszy od najwcześniejszej daty wypożyczenia.

1. Connor Ogilvie: Wypożyczony 07.07.2017 do Gillingham FC. Zawodnik grający jako boczny lub środkowy obrońca. W League One zanotował 37 występów, dokładając do tego bramkę i asystę. W Pucharze Anglii dla zespołów z trzeciej i czwartej klasy rozgrywkowej zanotował 2 występy, w Pucharze FA i Pucharze Anglii jeden występ oraz asystę. Zawodnik w sumie spędził na boisku 3053 minuty.

2. Tom Glover: Wypożyczony 25.07.2017 roku do Central Coast Mariners. Bramkarz. Z zespołu młodzieżowego w październiku dostał się do pierwszego zespołu. Zadebiutował w meczu rozgrywek A-League, najwyższej klasie rozgrywkowej w Australii przeciwko Newcastle Jets. Rozegrał łącznie cztery spotkania, w których choć nie chciał, to dawał sobie wpuścić bramkę aż dziesięciokrotnie. Z Antypodów został oddelegowany do Londynu w kwietniu tego roku.

3. Josh Onomah: Wypożyczony 04.08.2017 roku do Aston Villi. Ofensywny pomocnik w barwach tego klubu wystąpił trzydzieści 36 razy, z czego 2 w Pucharze Anglii i jeden w Pucharze FA. Zdobył przy tym 4 gole i zanotował 3 asysty. Na boisku spędził łącznie 2127 minut.

4. Cameron Carter-Vickers: Wypożyczony 25.08.2017 roku do Sheffield United. Na chwałę tego klubu rozegrał 18 spotkań. W swoim pierwszym profesjonalnym meczu w karierze na szczeblu seniorskim zdobył bramkę pozwalającą wygrać mecz przeciwko Bolton Wanderers. 15.01.2018 wrócił do Tottenhamu tylko po to, żeby 19.01 zostać wypożyczonym do grającego w Championship Ipshwich Town. Co ciekawe, swój pierwszy mecz w barwach tego klubu rozegrał ponownie przeciwko Boltonowi. Dla Ipshwich rozegrał 16 spotkań i zanotował 2 asysty. Na boisku spędził łącznie 3016 minut.

5. Vincent Janssen: Wypożyczony 08.09.2017 roku do Fenerbahce. Kolejny piłkarz, który w debiucie dla swojego „nowego” klubu zdobył bramkę. W lidze rozegrał łącznie 15 spotkań, zdobywając tyle samo bramek, co asyst: po 4. Rozegrał również 2 spotkania w Pucharze Turcji i dołożył do tego kolejne trafienie. Z powodu kontuzji w grudniu ubiegłego roku został wyłączony z gry do końca sezonu 2017/18. Na boisku biegał łącznie przez 936 minut.

6. Georges-Kevin N’Koudou: Wypożyczony 09.01.2018 roku do pierwszoligowego Burnley. W pierwszej części sezonu dla Tottenhamu zagrał tylko jeden mecz w Premier League. Udało mu się natomiast zdobyć swoją pierwszą bramkę dla „Kogutów” w swoim debiucie w Lidze Mistrzów przeciwko Apoelowi. Po przejściu do Burnley nie udało mu się znaleźć swojego miejsca w pierwszej drużynie, przez co zagrał w zaledwie 8 spotkaniach. Do tego 2 spotkania w Pucharze Anglii i jedno w Pucharze FA. Na boisku spędził w sumie 370 minut.

7. Marcus Edwards: Wypożyczony 15.01.2018 roku do drugoligowego Norwich City. Zagrał zaledwie jedno spotkanie przeciwko przegranym 2:0 meczu z Fulham, który odbył się 30 marca. Dnia 10 kwietnia wrócił do Tottenhamu z „powodów osobistych”. Na boisku spędził 6 minut.

8. Ryan Loft: Wypożyczony 22.01.2018 roku do grającego w League Two, stopniowo 4 poziomie rozgrywek klubowych na Wyspach. Napastnik ów rozegrał zaledwie 1, dodatkowo niepełny, mecz w okresie wypożyczenia. Aby pokazać się z dobrej strony dostał zaledwie 45 minut. Do klubu wrócił 31 maja.

9. Luke Amos: Wypożyczony 29.01.2018 roku do Stevenage.  Wcześniej tego dnia podpisał kontrakt przedłużający jego związek z Tottenhamem. W League Two zagrał w 16 spotkaniach. Bramkarze drużyn przeciwnych musieli wyciągać piłkę z bramki po jego strzałach łącznie 2 razy, co średnio daje mu gola strzelonego raz na, w przybliżeniu, 665 minut. Na boisku szlifował swoje umiejętności w sumie przez 1329 minut.

10. Anton Walkes: Wypożyczony 29.01.2018 roku do Portsmouth, które występuje w League One. W koszulce zespołu z Portsmouth wybiegał na murawę 12 razy. W tych spotkaniach możę pochwalić się zdobytą asystą oraz bramką. 1080 minut – przez tyle czasu przemierzał zielonego przestwory boiska.

11. Shayon Harrison: Wypożyczony 31.01.2018 roku do Southend United. Środkowy napastnik w 13 występach w League One nie poże poszczycić się żadnym trafieniem czy asystą. Na cześć i chwałę Southend na boisku grał łącznie 495 minut.

Czy wy, drodzy użytkownicy, obserwowaliście naszych wypożyczonych zawodników? Kto, waszym zdaniem, spisał się najlepiej, a kto najgorzej?