» Premier League zmienia termin zamknięcia okna transferowego

dodał: Rogowiak dnia: 2018-02-02 10:41:52 komentarzy: 5

Od nowego sezonu w Premier League będziemy mieli dwa ostatnie dni okna transferowego.

Żeby zakończyć spór i pozwolić klubom skupić się na przygotowaniach do sezonu, zespoły z Premier League zdecydowały przesunąć zamknięcie letniego okna transferowego 2018 w Anglii na 9 sierpnia – przed rozpoczęciem pierwszej kolejki rozgrywek.

EFL najprawdopodobniej podąży śladem Premier League i również przesunie datę swojego deadline day, ale ponieważ pozostałe europejskie ligi nie mają zamiaru nic zmienić, wygląda na to że w Anglii zamknięcie letniego okna transferowego w 2018 roku będzie miało miejsce dwa razy.

A więc, co to dla nas oznacza? Poniżej jest wszystko co musicie wiedzieć…

Kiedy otwiera się letnie okno transferowe w Anglii?

Nie ma oficjalnych informacji jeżeli chodzi o otwarcie okna transferowego. W 2017 roku otwarcie okna miało miejsce 9 czerwca, dlatego można się spodziewać, że w tym roku również nastąpi to w pierwszych dniach czerwca.

Kiedy letnie okno transferowe zostanie zamknięte dla angielskich klubów?

Letnie okno transferowe w Anglii w 2018 roku zamknie się 9 sierpnia, a więc dwa dni przed startem pierwszej kolejki Premier League, która zostanie rozegrana w weekend 11 i 12 sierpnia.

Dlaczego następuje zmiana?

Pomysł powstał w wyniku licznych skarg zgłaszanych przez managerów klubów z PL i pozostałych klubowych władz. Dotyczyły one negatywnego wpływu plotek transferowych i spekulacji na grę zawodników, których one dotyczyły.

Ostatniego lata, Alexis Sanchez, Diego Costa, Virgil van DIjk czy Philippe Coutinho byli tylko niektórymi z zawodników, którzy do końca okna, a co za tym idzie również na początku sezonu, nie byli do końca pewni w jakim klubie spędzą najbliższe pół roku, zbliżające się zmiany mają pomóc zapobiec takim sytuacjom.

Kto głosował?

Decyzja nie była jednomyślna. Spośród dwudziestu klubów występujących obecnie na najwyższym poziomie rozgrywkowym, czternaście zagłosowało za, pięć przeciw, a jeden się wstrzymał.

Jakie były opinie?

Prezes Premier League – Richard Scudamore powiedział…

- To, że pierwsze dwie czy trzy kolejki Premier League były rozgrywane z dużą dozą niepewności w wielu klubach, było poważnym problemem.

-Decyzja nie była jednogłośna, ale nikt nie był bardzo zdenerwowany faktem, że takie zmiany wejdą w życie. Kilka klubów było jednak niezadowolonych, że podczas gdy one nie będą mogły sprowadzać nowych graczy, kluby z krajów, gdzie okno transferowe jest nadal otwarte będą w stanie podkupić zawodników z ich klubu.

- Przed sezonem zostało zorganizowane spotkanie managerów. Większość była zdecydowana na zamknięcie okna przed zwyczajnym terminem.

Jakie będą skutki?

Przyspieszenie końca okna transferowego, pozwoli wyeliminować chaos związany z transferami w trakcie trwania sezonu, ale też zabierze angielskim zespołom trochę czasu przeznaczonego na sfinalizowanie potencjalnych zakupów.

Najbliższego lata okienko zamknie się prawie cztery tygodnie po zakończeniu Mistrzostw Świata. Zawodnicy będą odpoczywać po zawodach, więc kluby z Anglii, nie dość, że będą miały mniej czasu na dopięcie transerów, to jeszcze będą musiały ściągać zawodników z wakacji, żeby zakończyć transakcję w krótszym wymiarze czasowym niż miało to miejsce dotychczas.

Skrócony czas okna transferowego, a co za tym idzie również podniesiona presja mogą sprawić, że letnie miesiące będą nawet bardziej szalone i chaotyczne dla angielskich klubów.

Jak kluby z niższych poziomów rozgrywkowych odczują zmianę?

Jak na razie wydaje się, że terminy okna transferowego dla niższych lig w Anglii nie ulegną zmianie, jednakże kluby z Championship, League One i League Two zagłosują w najbliższym czasie czy dostosować swoje okno transferowe do tego, co ustaliła Premier League, czy zostać przy dotychczasowych zasadach.

Czy pozostałe ligi w Europie mają inne daty otwarcia i zamknięcia okna transferowego?

W Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech spodziewamy się otwarcia okna w pierwszych dniach Czerwca. Koniec okna w innych europejskich ligach jest przewidywany, jak zwykle, na 31 sierpnia.

Ligue 1, Serie A, LaLiga ani Bundesliga nie dają żadnych znaków jakoby miały one podążyć śladem Premier League i również przesunąć swoje deadline’y.

Czy gracze z Premier League mogą być sprzedawani po 9 sierpnia?

Kluby z Premier League nie będą mogły pozyskiwać nowych zawodników po zamknięciu okna (9 sierpnia), aczkolwiek kluby z innych lig będą mogły sprowadzać do siebie graczy z wysp – zasada ta dotyczy zarówno Premier League jak i pozostałych profesjonalnych angielskich lig.

Znaczy to, że transferowe sagi, np. takie jak ta z udziałem Philippe Coutinho i Barcelony ostatniego lata, nadal będą mogły mieć miejsce, a co za tym idzie zawodnicy wciąż mogą być skupieni nie na samej grze, a np. na wymuszaniu transferu na klubie i to w trakcie trwania sezonu.

Jednak angielskie kluby mogą żądać premii od nabywców swoich zawodników po zakończeniu okna w Anglii, ponieważ nie będą one w stanie ponownie zainwestować otrzymanych pieniędzy przed styczniowym okienkiem.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Autor: Arracan Wysłano: 4 lutego 2018; 11:52

Skoro po zakończeniu okna nadal będzie można sprzedawać, to kluby mogą zostać z rękoma w nocniku. Niech 15 sierpnia padnie 150 melonów za Eriksena. Levy nie weźmie? A Poch co zrobi? Przesunie Marcusa Edwardsa do pierwszego składu?

odpowiedz
Autor: outsidethebox Wysłano: 2 lutego 2018; 16:39

W sumie masz rację. CIekawe jak to wszystko się potoczy.

Zgadzam się, że inni też wprowadzą podobne zmiany. To po prostu jest sensowne.

odpowiedz
Autor: sajmi14 Wysłano: 2 lutego 2018; 16:00

Według mnie najbliższe dwa-trzy lata mogą być trudne pod względem sprowadzania zawodników zza granicy. Presja jest na kupującym, który ma mniej czasu na przeprowadzenie transferu. Sprzedający może podbijać cenę, bo wie, że najwyżej sprzeda zawodnika gdzie indziej.

Mimo to obstawiam, że w najbliższych latach inne ligi też wprowadzą zasadę o szybszym zamknięciu okna transferowego ;)

">odpowiedz
Autor: outsidethebox Wysłano: 2 lutego 2018; 13:14

Świetna decyzja i widzę zdecydowanie więcej zalet niż minusów. Prawdą jest, że obecnie największym zagrożeniem dla angielskiego klubu na rynku transferowym jest inny angielski klub.

Problematyczna jest jedynie kwestia, że po zakończeniu okienka w Anglii zagraniczne kluby wciąż będą mogły podkupić gwiazdy z PL, więc sagi jak z Coutinho czy Sanchezem wciąż będą się pojawiać, choć przynajmniej nie będzie szansy na wzmocnienie ligowego rywala. Z drugiej strony angielskie kluby mogą przez to żądać większych pieniędzy, co zniechęci wielu. No i zawsze to więcej czasu na pozbycie się zbędnych graczy.

odpowiedz
Autor: Underek Wysłano: 2 lutego 2018; 11:39

Łysy załamany

odpowiedz
Sonda serwisowa

Jak oceniasz zatrudnienie Jose Mourinho w miejsce Mauricio Pochettino?pokaż wyniki
Zawodnik meczu
Tottenham-Sheffield
Lo Celso

7/10
Gole: 0
Asysty: 0
stat4u
Statystyki serwisu

Najnowszy użytkownik: jacekwilk65220
Strona istnieje od: 2737 dni
Użytkowników online: 0
Gości online: 23
Newsów: 6123
Lista online:

Partnerzy
serwisu
  • Tottenham3
  • Tottenham3
  • best gol
  • Gadżety Tottenham

Fatal error: Cannot use [] for reading in /home/tottenha/public_html/95afa876a3ed293bab71e1a1a81136db/SeoPilotClient.php(394) : runtime-created function on line 18