» Pierwszy sparing na plus. Tottenham 4:1 AS Roma

dodał: Guzik dnia: 2018-07-26 10:25:11 komentarzy: 6

Tottenham pokonał Romę 4-1 w meczu towarzyskim podczas tournee w Stanach Zjednoczonych. Był to pierwszy oficjalny mecz towarzyski drużyny Mauricio Pochettino podczas przygotowań do nowego sezonu.

Szansę zaprezentowania się od pierwszej minuty otrzymali: Vorm - Walker-Peters, Davies, Carter-Vickers, Aurier - Amos, Sissoko - Lamela, Eriksen, Lucas - Llorente.

Już w 2. minucie groźną akcję przygotował zespół z Rzymu - prawym skrzydłem pobiegł Under, zszedł do środka i próbował podać prostopadle do zawodnika ustawionego po drugiej stronie boiska, ale podanie nie dotarło. To był tylko pierwszy sygnał przed tym, co zdarzyło się minutę później.

Tym razem z lewej strony boiska pojawił się nowy nabytek Rzymian - Javier Pastore i podał do dobrze ustawionego Schicka, który, wydawało się początkowo, źle przyjął piłkę, ale ostatecznie mimo asysty dwóch obrońców, zdołał się obrócić i oddać strzał lewą nogą.

W 9. minucie, po słabym początku, zaatakowały Koguty. Luke Amos znalazł się po prawej stronie pola karnego i dośrodkował. Piłka po drodze odbiła się od nogi jednego z Rzymian i spadła na głowę nabiegającego Llorente, który wygrał pojedynek z obrońcą i umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do wyrównania.

W 12. minucie Koguty zastosowały skuteczny pressing na rywalu, dzięki czemu piłka trafiła pod nogi Eriksena, który bez dłuższego namysłu uderzył finezyjnie, ale piłka trafiła w lewy słupek bramki strzeżonej przez Mirante. Dobitka Auriera trafiła w obrońcę.

Kolejna świetna akcja Tottenhamu to minuta 18. Z lewej strony boiska genialnym dośrodkowaniem prosto na nogę Lucasa popisał się Erik Lamela. Niestety, strzał obronił bramkarz, ale w doskonałym miejscu o właściwym czasie znalazł się Llorente, który ustrzelił dublet.

W 23. minucie Rzymianie mieli aut po prawej stronie boiska. Santon podał piłkę w pole karne, tam Cristante mając na plecach obrońcę zdołał odegrać do aktywnego w tym meczu Undera, ale jego atomowy strzał wylądował na bocznym obramowaniu bramki strzeżonej przez Vorma.

28. minuta to współpraca na prawej stronie boiska graczy Tottenhamu - Aurier posyła świetną piłkę w pole karne a tam Lucas wyprzedził obrońcę na szóstym metrze i zdobył bramkę głową.

Czwarta bramka dla Tottenhamu padła w 44. minucie a zdobył ją Lucas Moura. Na skraju pola karnego dopadł do odbitej przez obrońcę piłki, zwiódł balansem ciała jeszcze jednego defensora i oddał płaski strzał, którego nie miał szans obronić zasłonięty bramkarz.

W 63. minucie na boisku pojawił się Heung-Min Son, który zapoczątkował dobrze zapowiadającą się kontrę Tottenhamu. W środku znalazł się Sissoko, który rozegrał na prawo - do Koreańczyka właśnie, ale jego dośrodkowanie zostało zatrzymane przez defensorów Rzymian.

67. minuta i rzut rożny dla AS Roma. Z jedenastego metra doszedł do dobrej sytuacji Edin Dżeko, ale jego strzał poleciał minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Gazzanigę, który zmienił Vorma.

W 75. minucie kolejnym groźnym strzałem popisał się Edin Dżeko, który odebrał podanie z prawej strony pola karnego. Przełożył piłkę na lewą nogę i huknął na bramkę, ale tam dobrze zachował się argentyński bramkarz, strącając piłkę na rzut rożny.

Kolejna dobra kontra Rzymian miała miejsce w 77. minucie. Długa piłka od obrońcy na prawą stronę boiska, tam poholował piłkę De Rossi, który oddał ją do El Shaarawy'ego. Egipcjanin podał po ziemi na lewą stronę boiska i wydawało się, że Aurier zażegna zagrożenie. Niestety, Coric zdołał oddać mocny strzał, który na szczęście Kogutów wylądował tylko na obramowaniu bramki.

W 85. minucie bardzo dobry pressing zastosowali tym razem Rzymianie odbierając piłkę na lewej stronie pola karnego. Przegrał pojedynek siłowy Aurier, dzięki czemu dobrze uderzył ponownie Coric, ale minimalnie jego finezyjny strzał minął lewy słupek bramki Tottenhamu.

Zawodnikiem meczu został wybrany Lucas Moura. Tottenham zasłużenie i pewnie pokonał Romę w pierwszym meczu podczas tournee w Stanach Zjednoczonych, niemniej jednak Rzymianie również nieraz postraszyli.

Tottenham 4:1 AS Roma