» Jesus Perez: Forma to nie tylko kondycja

dodał: Wojciech Misiak dnia: 2017-07-11 12:00:06 komentarzy: 0

Jesus Perez, asystent Mauricio Pochettino,  ocenił, że bardzo istotne jest zbudowanie optymalnej formy, którą drużyna będzie potrafiła utrzymać podczas ciężkiego sezonu - od sierpnia do maja

Czy w trakcie sezonu istnieje moment, w którym drużyna może osiągnąć szczytowy moment pod względem fizycznym?

Nie, drużyny nie mogą planować sezonu w ten sposób. Jeśli masz do rozegrania 50 meczów, to pierwszy jest dokładnie tak samo istotny, jak ostatni. Jako kolektyw, chcemy osiągnąć najwyższą formę i jak najdłużej ją utrzymać. Oczywiście zdarzają się momenty lepszej i gorzej formy, ale prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie stałej, dobrej dyspozycji. Jednak jeśli o tym mówimy, to nie chodzi tylko o aspekt fizyczny, a również psychologiczny, taktyczny i pewność siebie. Zwykle ludzie kojarzą formę z kondycją, a czasami jest tak, że to nie wystarcza i piłkarz będący na wysokim poziomie wydolnościowym nie gra dobrze.

Jak utrzymujesz skład w formie przez 10 miesięcy trwania Premier League?

Jest tak wiele okoliczności. Najważniejsze jest myślenie o poszczególnych piłkarzach i próbowanie najlepszego wykorzystania możliwości każdego z nich. Pozytywne patrzenie na daną sytuacje też jest bardzo istotne. Piłka nożna o sport kontaktowy, czasami przychodzi kontuzje, ale z taką sytuacją drużyna musi sobie poradzić. Nie płaczemy, jeśli ważni zawodnicy są kontuzjowani, ponieważ do każdego zawodnika podchodzimy indywidualnie, aby każdy piłkarz, nawet ten, który nie gra regularnie, był gotowy w każdym momencie do gry.

Komentarze

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze

Brak komentarzy

Sonda serwisowa

Brak sondy do wyświetlenia

Zawodnik meczu
Tottenham 1:0 Crystal Palace
Paulo Gazzaniga

Gole: 0
Asysty: 0
Liczba głosów: 56%
Statystyki serwisu

Najnowszy użytkownik: cfczgohww35
Strona istnieje od: 1736 dni
Użytkowników online: 1
Gości online: 84
Newsów: 5604
Lista online:

Partnerzy
serwisu
  • http://www.iss-sport.pl/shop,team,76
  • Tottenham3
  • Tottenham3
  • best gol
  • Bonusy Bukmacherskie
Wyjazdy-na-mecze